marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży jubilerskiej jest dużo koncernów. Co je łączy? Z pewnością kruszce, które wykorzystują do produkcji jubilerskich kolekcji, a także jakimi kamieniami je wykańczają. W tym wpisie skoncentrujemy się na te drugie. Podzielimy je i trochę zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły produkowane minii ołowiowej, a dokładnej z ołowiowego szkła. Projektanci często umieszczają je w platerowanych modelach biżuterii. Szkło kryształowe generalnie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozszczepiania światła. Jest również zdecydowanie cięższe od szkła nam znanego. Wiodącym fabrykantem takiego szkła pozostaje zachodnia firma Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny z reguły używany kamień. Samą cyrkonię wytwarza się w pełni w fabrykach. Jest niebywale krucha, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży jubilerskiej materiał ten popularny jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Jej główną zaletą jest niska wartość.

Kamienie Szlachetne – najdroższe z materiałów upiękniających wyroby złotnicze. Znajdujemy ich na świecie całkiem wiele. Jednak teraz skupimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla laików, to ten oliwkowy. Cieszy się uznaniem złotników oraz kolekcjonerów. Jest niezwykle twardy, ale także łupliwy.

Rubiny są prawie najdroższym kamieniem, co więcej pochodzą z gatunku korundów. Znane są ze swojej gęstości, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach czasami możemy zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – są niezwykle uznawane w jubilerstwie. Symilarnie jak szafiry przynależą do rodziny korundów. Z reguły są niebieskie. Ogromna liczba producentów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty – możemy opowiadać dość długo. Są najtwardsze z pośród naturalnych skał oraz także najcenniejsze.

Omówiliśmy najczęstsze materiały używane do upiększania wyrobów złotniczych. Jednak, że odróżniamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty